Brak danych w bazie lub tekst nie jest przetłumaczony na ten język. No text or translation to this language.
Wybór działów
O mnie...
ArtykuÂły
Produkcje
Cennik Kontakt


Najnowsze informacje
123
Film: Agent 700
Autor: VM-RexorUtworzono: 08:43 01-12-2007
Tak trochę "na wariackich papierach", w ostatniej chwili, tuż po testowej premierze dołożyłem swoją malutką "cegiełkę" do tego filmu. Co prawda chodzi tylko o animowaną czołówkę (i garść uwag), ale myślę, że fakt jej stworzenia w ekspresowym tempie (3 wieczory) jest wart odnotowania. Wykorzystałem w niej kilkanaście klatek z filmu z których ręcznie wyciąłem postacie i umieściłem je w zupełnie innym tle. Ciekawych rezultatu mojej pracy zapraszam do obejrzenia filmu na stronie wytwórni Longstar: [Strona z filmem] Swoją drogą ten film jest wart obejrzenia nie tylko z tego powodu, zawiera też spory ładunek hmoru a także dwa akcenty muzyczne z lat 80-tych z czego jeden w postaci gwiazdy z tamtych lat. Nie zdradzę o co i o kogo dokładnie chodzi - niech to będzie niespodzianka :)
Komentarze: 0Skomentuj
Kolejny eksperyment - Green Box
Autor: VM-RexorUtworzono: 13:19 27-11-2007
Tytuł jak najbardziej celowy i zamierzony - a jest to "szturchaniec" dla filmowców, którzy nie tolerują tego określenia. Tutaj jednak nie oznacza on określenia samego zielonego tła, ale kompresję słowną "Green screen" i "Beat box". Tak - musiałem spróbować coś takiego zrobić, ponieważ wydawanie dźwięków za pomocą "paszczy" fascynuje mnie od czasów pierwszej części "Akademii Policyjnej". Plik do ściągnięcia w dziale produkcji.
Komentarze: 0Skomentuj
Możliwości współpracy ze mną
Autor: VM-RexorUtworzono: 13:20 31-10-2007
Ponieważ kilka osób wysłało do mnie zapytanie odnośnie możliwości współpracy przy tworzeniu filmów, odpowiadam "TAK" :). Wszystkich zainteresowanych proszę o kontakt przez e-mail podany w dziale "Kontakt".
Komentarze: 0Skomentuj
Coś niefilmowego - zapuszkowana sztuka
Autor: VM-RexorUtworzono: 14:51 30-10-2007
Tworzenie programów, montaż filmowy, komponowanie muzyki - to tylko niektóre czynności "przykuwające mnie" do komputera nawet na ponad 12 godzin dziennie. Nie trudno się chyba domyśleć, jak męczące jest to dla mojego organizmu. Jak sobię z tym radzę? W weekendy odsypiam a w pozostałe dni wspieram się od czasu do czasu napojami energetycznymi. Pół roku temu postanowiłem nie wyrzucać puszek po napojach aby wizualnie ocenić ilość chemikaliów przyswojonych przez mój organizm a z czasem zbudować coś ciekawego. Właśnie ta chwila nadeszła i postanowiłem ją udokumentować :)


Być może z czasem wybuduję coś innego :) zależy to też od zaangażowania kolegów z pracy :)
Komentarze: 0Skomentuj
Przejściowe zmiany na stronie
Autor: VM-RexorUtworzono: 13:27 14-10-2007
Pierwsza koncepcja, którą widzicie w menu wyboru, to rozszerzenie zakresu multimedialnych dziedzin związanych z VM-Rexorem. W trakcie wprowadzania zmian postanowiłem jednak, że już najwyższy czas połączyć wszystkie moje zainteresowania i pasje w jeden vortal związany z cyfrową sztuką. Aktualnie rozpoczynam prace nad nowym silnikiem, który mam nadzieję ukończę w tym roku a pierwsze jego próby rozpocznę za miesiąc czyli w połowie listopada. Na razie powiem tylko, że będzie to nowa jakość w zarządzaniu informacjami, godzeniu i komunikacji użytkowników o różnych zainteresowaniach. Będzie to też miejsce ułatwiające podjęcie wielu wyzwań nie tylko mi, ale i innym użytkownikom. Tak więc zapraszam już wkrótce :)
Komentarze: 0Skomentuj
Projekt WorldMap VideoClip - zapraszam wszystki
Autor: VM-RexorUtworzono: 14:47 05-10-2007
Chcę stworzyć wideoklip z Waszą pomocą - masz kamerę ? Nagraj nią kilka dźwięków z Twojego otoczenia, lub sam zagraj na jakimś instrumencie, zaśpiewaj, pozdrów cały świat i wyślij do mnie nagranie z informacjami takie jak kraj, miasto, preferowany styl muzyczny ewentualnie komunikat tekstowy jeśli nie nagrałeś/aś go kamerą. Czekam na Wasze materiały do 15 listopada. Zgromadzone nagrania poddam wstępnej obróbce i stworzę z nich wideoklip według tych samych zasad jakimi kierowałem się podczas tworzenia "Do It Yourself-80's sounds" czy "Cooking SpaceChip music".
Wymaganie - czysty i wyraźny dźwięk. Jakość video możliwe jak najwyższa, ale w kategorii Standard Definition PAL- 720/576 25fps. Standardy, które jestem w stanie obrabiać: MPG, DV-AVI czy DIVX/XVID. Moja skrzynka pocztowa (patrz dział kontakt) przyjmuje e-maile max 10Mb objętości - jeśli Twój materiał ma więcej, należy podzielić go np. winrarem na mniejsze części lub użyj serwisu typu rapidshare a mi podesłać tylko link.
Nie zapomnij o dopisaniu zdania "Jestem autorem tego materiału, posiadam do niego pełne prawa a także niezbędne zgody osób w nim występujących. Wysyłając ten materiał zgadzam się na użycie go w projekcie Worldmap Videoclip".
Projekt jest NON-PROFIT - każdy z uczestników otrzyma link do gotowej produkcji w jakości DVD.

Komentarze: 0Skomentuj
Przepis na kosmiczną muzykę
Autor: VM-RexorUtworzono: 20:54 05-09-2007
Tak - mimo potężnych przeciwności losu wciąż żyję i działam ;). Trochę zaniedbałem tą stronkę ale przynajmniej jest o czym pisać. Najpierw powiem o klipie "Cooking SpaceChip music", który jest odpowiedzią na sporą ilość pozytywnych komentarzy do "DIY - 80's Sounds" i leży w dziale Eksperymentów. Następnie powiem o ciekawym filmiku, który pokazuje efekt pracy kranu kamerowego wykonanego przez Samurai-a i KrzyśkaPL - można go obejrzeć tutaj.

Komentarze: 0Skomentuj
Zostałem perfidnie "spiratowany" :|
Autor: VM-RexorUtworzono: 20:57 28-07-2007
Z nieukrywanym zdumieniem przeczytałem dziś informacje o tym, że pewna osoba w serwisie Metacafe.com przywłaszczyła sobie autorstwo mojego klipu "Do It Yourself - 80's sounds". Film został wyedytowany tak, że zastąpiona została czołówka informująca o autorze zupełnie inną. Nie poruszyłoby mnie to zbytnio gdyby nie fakt, że umieszczający ten film użytkownik przekleił opis z Youtube i włączył opcje "zarabiania" na filmie - czyli oświadczył w serwisie że to on jest autorem klipu. Co prawda ta jak i sporo innych produkcji jest tu za darmo, można się nimi dzielić ze znajomymi, puszczać na festiwalach, telewizji czy gdziekolwiek indziej, ale modyfikacja wpływająca w jakikolwiek sposób mój na wizerunek lub bezpośrednie zarabianie wymaga mojej pisemnej zgody. Jak ktoś już chce podpisać się pod jakimkolwiek klipem zrobionym przeze mnie, może zawsze złożyć u mnie zamówienie.
Komentarze: 0Skomentuj
Słońce pasji i marzeń kontra chmury prozy życia
Autor: VM-RexorUtworzono: 09:44 24-04-2007
Życie chyba nikomu nie szczędzi kopniaków, zawiści z strony innych czy wszechobecnych problemów. Jeśli jednak jest zapewnione pewne minimum egzystencjalne oraz odpowiedni mikroklimat psychiczny to jeszcze jakoś człowiek daje sobie radę z tym wszystkim. Niestety u mnie przez ostatnie pół roku działalność z której żyję przypominała błądzenie we mgle a regularnie karmiony obietnicami poprawy przez osoby którym ufam, nie brałem się szczególnie za dodatkowe źródła przychodu aż doszło do tego że teraz gorączkowo szukam dodatkowej pracy a żeby uniknąć tego co najgorsze - stoczenia się i wyprowadzki, dlatego zmuszony jestem do wyprzedaży większości wyposażenia studia i zaprzestania świadczenia nierentownych usług. Mam cichą nadzieję, że szczęście się do mnie uśmiechnie i nie zaprzestanę działalności artystycznej. Niemniej jednak patrząc z drugiej strony - takie życie... popełniłem błąd i muszę wypić piwo które sam sobie nawarzyłem.
Komentarze: 0Skomentuj
"Rutyna" umieszczona rutynowo na film.onet.pl :)
Autor: VM-RexorUtworzono: 13:24 23-03-2007
Cóż :) trochę namieszałem, ale być może to zło na dobre mi wyjdzie :) Mając w pamięci pewną dyskusję na onetowym serwisie, dzięki której film "Rutyna" został zauważony przez szersze grono uczestników i widząc w filmowym kąciku serwisu banner "Wyślij swój film" - zdecydowałem się na upublicznienie swojej twórczości na łamach tej strony. Puściłem film, podpisałem i wysłałem umowę nie zważając na dopisek i wysłałem ją do redakcji. Dopiero jakiś czas po upublicznieniu "Rutyny" zauważyłem, że nie trafił on bezpośrednio do serwisu filmowego, ale na listę uczestników konkursu w którym stawką jest kurs w szkole filmowej :) Żeby było śmieszniej - nie zauważyłbym tego konkursu gdyby nie źle zakodowana wersja tego filmu (najpierw wycięta spora część obrazu, a teraz nie usunięty przeplot). Także cała sytuacja idealnie nadaje się jako zalążek do być może dobrej komedii :). A skoro już tak się stało, to tych, którzy nie zrażą się fatalnym zakodowaniem przez serwisantów materiału, DV zapraszam na łamy tego serwisu aby osądzili - czy wesprzeć moją twórczość, czy też wybić mi z głowy szkoły filmowe ;) [link do serwisu]
Komentarze: 0Skomentuj